1
Eylül
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Eylül Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Eylül Ayı Etkinlik Takvimi


Yaratıcı Drama İle Satranç Öğreniyoruz

Atölye çalışmamıza kayıt olan çocuklar: 4-5-7-12 Eylül 2023 tarihlerinde 4 ders etkinliğe katılacaklardır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 7-8-14-15.09.2023 tarihlerinde 10.30-11.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap Kabı Tasarımı

Bu etkinliğin amacı; Çocukların üretici düşünmelerini, hayal güçlerini yansıtmalarını, sanatsal zekalarını, alıcı - ifade edici dil gelişimlerini ve el becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 14.09.2023 tarihinde 14.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı düşünmesini, spor etkinliklerine yönelik kelime dağarcığının gelişmesini sözel, çizme ve hareket ederek ifade yeteneğinin gelişmesini, dikkatini arttırmasını sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 15.09.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Hikâye Saati

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara akranlarıyla beraber kitap okuyarak kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, kendisini ifade etmesine ve kelime haznesini geliştirerek kitap okuma etkinlikleri ile sosyalleşmesine yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 18.09.2023 tarihinde 14.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Geri Dönüşüm Atölyesi

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara hayal güçlerini yansıtabilme ile el ve keşfetme becerileri kazandırarak, onların farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Günlük hayatta kullandığımız ve çöpe attığımız birçok materyalin geri dönüştürülebileceği ve kullanılabilir duruma gelebileceği bilincini oluşturmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 19.09.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Şarkı Ve Ritm Atölyesi

Bu etkinliğin amacı; Dinleme ve telaffuz edebilme, ritm tutma, müzik ve ritm eşliğinde hareket edebilme ve alıcı ve ifade edici dilini gelişmesine olanak sağlayarak sosyalleşmesine yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 20.09.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 4-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kurbağa Kitap Ayracı

Bu etkinliğin amacı; Çocuklarda el- göz koordinasyonunu, ince motor becerilerinin gelişimini desteklemek, dikkat ve konsantrasyon becerisini arttırmak, onların estetik duygularını geliştirebilmek, farklı tasarımlar yapmasına olanak sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 21.09.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Süslü Tavus Kuşu

Bu etkinliğin amacı; Çocuklarda el- göz koordinasyonunu, ince motor becerilerinin gelişimini desteklemek, dikkat ve konsantrasyon becerisini arttırmak estetik duygularını geliştirebilmektir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 22.09.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap İnceleme Atölyesi

Bu etkinliğin amacı, Çocuklarla 3 boyutlu, sesli, pencereli, hareketli, dokun hisset kitaplar ile tanışmak, kitaplar arasındaki farkları incelemek bu kitapların tasarımı, yayınevi, kağıt türü, vb. hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 23.09.2023 tarihinde 11.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 4-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Oyun Saati

Bu etkinliğin amacı; Çocukların akranlarıyla işbirliği yapmasını, arkadaşlık kurarak sosyalleşmesini, çeşitli kavramları keşfederek öğrenmesini, eğlenerek öğrenmesini, iletişim kurmasını sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 25.09.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 3-6 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Koku Keseleri

Bu etkinliğin amacı; Çocuklarda merak duygusunu güçlendirme, farklı kokuları ayırt edebilme, motor becerilerini geliştirme, neden sonuç ilişkisini kavrama, sınıflandırma hayal gücünü yansıtabilme, el becerilerini desteklemelerine yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 26.09.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Eylül ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.
1
Eylül

ETKİNLİK YERİ

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi