1
Haziran
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Haziran Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Haziran Ayı Etkinlik Takvimi


Tiktakboom Oyunu

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı karar vermesini, bir sonraki adımı düşünebilmesini olasılık hesaplamasını ve mantık geliştirmesini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 02.06.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Masal Saati

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 06.06.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap İnceleme Atölyesi

Bu etkinliğin amacı, Çocuklarla 3 boyutlu, sesli, pencereli, hareketli, dokun hisset kitaplar ile tanışmak, kitaplar arasındaki farkları incelemek bu kitapların tasarımı, yayınevi, kağıt türü, editörü vb. hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 08.06.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 4-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

İş Sağlığı Ve Güvenliği Farkındalık Eğitimi-Sağlık Ve Güvenlik Kutu Oyunu

Bu etkinliğin amacı; İş Sağlığı ve Güvenliği farkındalık eğitimi alarak çocukları iş sağlığı ve güvenliği ile erken yaşta tanıştırmak, onların ileriki hayatları boyunca sürdürecekleri güvenlik ve sağlık alışkanlıklarının temellerinin oluşmasına katkı sağlamak, Sağlık ve Güvenlik Kutu Oyunu ile eğlenerek öğrenmeyi kalıcı hale getirmektedir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 09.06.2023 tarihinde 14.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-7 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Baskı Sanatı

Bu etkinliğin amacı; Çocukların estetik duygularını ve el becerilerini geliştirmelerini, keşfetme becerileri kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 10.06.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kağıt İşlerinden Akvaryum Yapalım

Bu etkinliğin amacı; Çocukların sosyal duygusal gelişimlerini desteklemekle birlikte el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak sanatsal zekalarını ve yaratıcı düşünmelerini destekleyerek farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 13.06.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kukla Yapıp Hayalbaz Olalım

Bu etkinliğin amacı; Çocukların üretici düşünmelerini, hayal güçlerini yansıtmalarını, sanatsal zekalarını,  alıcı ve ifade edici dil gelişimlerini ve el becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 15.06.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Oyuncak Araba Boyuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara hayal güçlerini yansıtabilme onların ince motor becerilerini destekleme, üretebilme ve keşfetme becerileri kazandırarak, farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 19.06.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmesine ve çocukların duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır.  Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 20.06.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap Okuma Etkinliği Kendi Kitabımla Geliyorum Okuyorum-Eğleniyorum

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara akranlarıyla beraber kitap okuyarak kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, kendisini ifade etmesine ve kelime haznesini geliştirerek kitap okuma etkinlikleri ile sosyalleşmesine yardımcı olmaktadır.  Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 24.06.2023 tarihinde 14.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 8-13 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Haziran ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

1
Haziran

SAATLER

09:00 - 18:00