1
Temmuz
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Temmuz Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Temmuz Ayı Etkinlik Takvimi


Seramik Boyama Etkinliği

Bu etkinliğin amacı, Çocuklarda el- göz koordinasyonunu, ince motor becerilerinin gelişimini desteklemek, dikkat ve konsantrasyon becerisini arttırmak, onların estetik duygularını geliştirebilmek, farklı tasarımlar yapmasına olanak sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 05.07.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap Okuma Etkinliği Kendi Kitabımla Geliyorum Okuyorum-Eğleniyorum

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara akranlarıyla beraber kitap okuyarak kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, kendisini ifade etmesine ve kelime haznesini geliştirerek kitap okuma etkinlikleri ile sosyalleşmesine yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 06.07.2023 tarihinde 11.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 8-13 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Cam Boyama Etkinliği

Bu etkinliğin amacı, çocuklarda el- göz koordinasyonunu, ince motor becerilerinin gelişimini desteklemek, dikkat ve konsantrasyon becerisini arttırmak estetik duygularını geliştirebilmektir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 08.07.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-12  yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Ağaç Kaşık Kuklası

Bu etkinliğin amacı; Çocukların üretici düşünmelerini, hayal güçlerini yansıtmalarını, sanatsal zekalarını, alıcı - ifade edici dil gelişimlerini ve el becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 11.07.2023 tarihinde 11.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12  yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap Okuma Etkinliği Kendi Kitabımla Geliyorum Okuyorum-Eğleniyorum

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara akranlarıyla beraber kitap okuyarak kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, kendisini ifade etmesine ve kelime haznesini geliştirerek kitap okuma etkinlikleri ile sosyalleşmesine yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 13.07.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 8-13 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

3 Boyutlu Kitap İnceleme Atölyesi

Bu etkinliğin amacı, Çocuklarla 3 boyutlu, sesli, pencereli, hareketli, dokun hisset kitaplar ile tanışmak, kitaplar arasındaki farkları incelemek bu kitapların tasarımı, yayınevi, kağıt türü vb. hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 17.07.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Masal Saati

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 18.07.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Mangala (Köçürme)

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı karar vermesini, bir sonraki adımı düşünebilmesini olasılık hesaplamasını ve mantık geliştirmesini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 19.07.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmesine ve çocukların duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır.  Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 24.07.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Tiktakboom Oyunu

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı düşünmesini, kelime dağarcığının gelişmesini ve sözel ifade yeteneğinin gelişmesini, dikkatini arttırmasını sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 25.07.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Temmuz ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

 

1
Temmuz

SAATLER

09:00 - 18:00