Süreli Yayınlar Salonu


Ana Sayfa   >  Hakkımızda  >  Kütüphane Kuralları  >  Süreli Yayınlar Salonu

1.Süreli Yayınlar Salonu çalışma saatleri için tıklayınız.
2.Tüm okuyucular, ortak çalışma alanlarında gürültüye neden olacak davranışlardan kaçınarak, sessiz olmaya özen göstermelidir.
3.Kütüphane içinde cep telefonu ile konuşmak yasaktır. Cep telefonları sessiz konuma alınarak, sadece belirlenen dinlenme alanlarında konuşulmalıdır.
4.Süreli Yayınlar Salonundaki kaynaklara veya eşyalara zarar veren, kurallara uymayan, salon içinde diğer okuyucuları rahatsız edecek davranışlarda bulunan okuyucuların üyelikleri 6 ay süreyle askıya alınır ve haklarında gerekli yasal işlem yapılmak üzere Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı makamına bildirilmektedir.
5.Kütüphanenin tüm alanları temiz ve özenli kullanılmalı, çöpler geri dönüşüm kutularına atılmalıdır.
6.Okuyucular kişisel eşyalarından şahsen sorumludur. Eşyaların kaybolması durumunda kütüphane sorumluluk kabul etmemektedir.
7.Gün içinde kütüphanede unutulan veya bulunamayan eşyalar için zemin kat sol tarafta bulunan danışma görevlilerine başvurulur.
8.Süreli Yayınlar Salonunda su haricinde yiyecek içecek tüketilmemelidir. Yiyecek ve içecek ihtiyacı yalnızca yemek salonları ve pastaneden giderilmelidir.
9.Kütüphane acil çıkış kapıları, sadece gerekli durumlarda kullanılmalıdır.
10.Okuyucular, kütüphane yerleşkesinde bulundukları sürece internet hizmetinden yasal kurallara uygun olmak kaydıyla ücretsiz bir şekilde yararlanabilirler. İnternet kullanımı hakkında daha detaylı bilgi almak için İnternet Erişimi Kuralları incelenebilir.
11.Süreli Yayınlar Salonunda bulunan kaynaklar salon dışına çıkarılmamalıdır.
12.Bilgi kaynaklarının izinsiz olarak kütüphane dışına çıkarılması ya da çıkarılmaya teşebbüs edilmesi durumunda gerekli yasal işlemler uygulanmaktadır.
13.Okuyucular Süreli Yayınlar Salonunda bulunan katalog tarama ekranlarından istedikleri kaynaklara ulaşıp bulundukları raftan temin edebilirler. Kaynaklar konusuna göre raflarda yer almaktadır. Her konu da kendi içerisinde alfabetik olarak sıralanmaktadır. Kaynaklara ulaşamayan okuyucular banko görevlisinden yardım isteyebilirler.
14.Okuyucular salon içindeki fotokopi makinelerini kullanabilirler. Detaylı bilgi için Fotokopi Kuralları incelenmelidir.
15.Okuyucuların, raflardan aldıkları kaynakları masaların üzerine bırakmaları gerekmektedir.
16.Süreli yayınların geçmiş yıllara ait sayıları kütüphanenin deposunda bulunmaktadır.